Prehliadka interpretov so zrakovým postihnutím Sečovce 2018

Odovzdať a vymeniť si skúsenosti, prekonať generačné rozdiely prostredníctvom umenia a podporiť rozvoj talentu amatérskych interpretov so zrakovým postihnutím. Toto si zaumienila Krajská rada ÚNSS Košice a základná organizácia č. 38 Trebišov a vo štvrtok 23. a v piatok 24. 8. premenili slová na činy. V Mestskom kultúrnom stredisku usporiadali už 17. ročník celoslovenskej hudobnej prehliadky Sečovce 2018.

Priestorové a zvukové skúšky, diskusie o najvhodnejších zostavách skladieb, konzultácie, nevyhnutná generálka a šlo sa na to! Na pódium ako prvý vystúpil Peter Stašák, ktorý má na svojom konte niekoľko platinových a zlatých platní. Odzneli najväčšie hity jeho popovej tvorby, dokonca i duetá s Dominikou Kleisovou, známou herečkou a speváčkou.

Folklór hral prím. Na prehliadke interpretov so zrakovým postihnutím sa prezentovali dámy zo skupiny Nádej z Michaloviec, ktoré už zemplínske tradície šírili aj v Českej republike a Maďarsku, ľudový súbor Radosť z Nitry či zástupkyne Živeny z Moldavy nad Bodvou. Tieto majú vo svojej zbierke už niekoľko ocenení z rôznych folklórnych festivalov, dokonca sa môžu popýšiť vydaným CD. Sólo si vychutnali Božena Krajkovičová zo Sečoviec, ako spevák sa predstavil učiteľ hry na gitare v ZUŠ v Košiciach Ladislav Ballay, ale príkladom šiel aj organizátor podujatia Jozef Tutko zo Sečoviec. Popovou hudbou vystriedali folklór Lucia Štefániková zo Sečoviec, skupina JoMaT z Trebišova, ktorá funguje od roku 1988 a country zoskupenie Tarin zo Solčian.

Všetkým účinkujúcim srdečne ďakujeme za vynikajúci umelecký zážitok, pánovi Tutkovi za skvelú organizáciu a primátorovi mesta Sečovce Jozefovi Gamrátovi za to, že prevzal nad podujatí záštitu. Prehliadka interpretov so zrakovým postihnutím Sečovce 2018 sa uskutočnila vďaka podpore Mestského úradu Sečovce, Mestského kultúrneho strediska Sečovce, mesta Trebišov a grantového programu ÚNSS.